Най українно любомудриться робітня Ірини Павлів


Упродовж усіх березневих вихідних і тепер так приємно трепетати радістю за талановиту й праценатхненну колежанку-філологиню Ірину Павлів, коли дізнався про присвоєння Їй державної нагороди, почесного звання «Заслужений учитель України», яка так логічно вмотивовано увиразнює-обрамлює фаховий портрет самобутності прикарпатської словесниці. Шкода, що не долетіла до нас ця звістка у п'ятницю, 06 березня. Тоді в актовій залі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти відбулася своєрідна презентація педагогічно-методичної робітні філологині (спеціалістки вищої категорії, учительки-методистки, лауреатки районної та обласної премій – Костянтини Малицької, Мирослава Стельмаховича) Ірини Павлів із Тужилівського навчально-виховного комплексу Калуського району. Фаховий арсенал-досвід «Інструментарій учителя-словесника як умова успішної професійної діяльності» колежанки-педагогині наснажений аналітично-пошуковим огромом особистісної діяльності, себетворення й себезростання.
Усі, хто були причетними до вивчення (Наталія Уманців, завідувачка лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін, методист ІФОІППО; Галина Стрільчик, завідувачка лабораторії педагогічного досвіду та етнопедагогіки, старший викладач кафедри менеджменту та освітніх інновацій ІФОІППО), рецензування (Віталій Півторак, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка, лауреат педагогічних премій імені Костянтини Малицької та Мирослава Стельмаховича, фіналіст Всеукраїнського етапу конкурсу «Учитель року–2005», міський координатор освітнього геймифікованого проекту «Відкривай Україну», тренер «SPARE Energy Hub» і Всеукраїнської програми для демократичного громадянства «Демократична школа», член робочої групи МОН України з оновлення навчальної програми з української літератури для 5–9 класів) та апробації (Наталія Карман, спеціалістка вищої категорії, учителька-методистка Академічного ліцею Івано-Франківської обласної ради) зійшлися на думці, що авторські дидактико-педагогічні засоби І. Павлів – це не лише констатація її власних напрацювань (не літопис діяльності, не демонстраційний показ нанизання методичних прийомів, форм), а ДИДАКТИЧНИЙ ДОВІДНИК-ПРАКТИКУМ ІЗ ОСНОВ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ДЛЯ УЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА, який «підтягує»-наснажує до віртуоззя, а не «згодовує» методичним фастфуддям розманіженого підказковим ширпотреб'ям середньостатистичного працівника освіти. У київському видавництві «Дивослово» вийшли друком такі навчально-методичні видання Ірини Василівни: 
«Розробки уроків з української літератури для 5 класу» (2014), «Уроки української літератури для 6 класу» (2015), «Уроки української літератури для 7 класу» (2016), «Готуємося до ЗНО: тестові завдання з української мови й літератури» (2016, 2018), «Уроки української літератури для 9 класу» (2018), «Готуємося до ЗНО: тестові завдання з української мови й літератури» (2019) (за оновленою програмою), «Уроки української літератури для 6 класу» (2020) (за оновленою програмою), «Уроки української літератури для 7 класу» (2020) (за оновленою програмою). Готується до друку посібник «Уроки української літератури для 11 класу». П’ять навчально-методичних видань схвалені комісіями з української мови й української літератури Науково-методичної ради з питань освіти МОН України для використання в ЗЗСО.
Науково-методична рада на одному диханні сприйняла цей методичний бенефіс калуської педагогині, яка в фаховому щоденні творчо заапогеїлась, хоч досягненнями ніколи не хизується, бо занадто скромна. То наче про неї говорять віршовані рядки заслуженої вчительки України, філологині Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка Ліни Стефанюк:
Учитель... Йому під ноги лаври треба слати.
Та він не хоче їх, не хоче честі й слави,
Бо він на службі вічної держави –
Держави Знань. Які там еполети?..
І нагород не треба, тільки думки лети,
Високі злети думки тих, кого навчає...
Най українно любомудриться Її і наша творча спільноробітня!

Коментарі

Популярні публікації